O mnie

Cześć!

Nazywam się Anna Bednarz i jestem trenerką oraz facylitatorką. Ponieważ zawód trenera jest dobrze znany, nie znajdziecie na tej stronie zbyt dużo treści związanych z moimi szkoleniami. Strona jest poświęcona facylitacji, propagowaniu idei efektywnej pracy z zespołami, a publikowane na niej treści opieram na swoim doświadczeniu i wiedzy.

Prowadziłam szkolenia wiele lat, natomiast facylitacja całkowicie skradła moje serce, ponieważ jej efekty są często zdecydowanie bardziej widoczne, spektakularne i użyteczne w stosunkowo krótkim czasie, niż w przypadku przekazywania wiedzy czy ćwiczenia nowych umiejętności na sali szkoleniowej.

W zakładce Facylitacja znajdziecie więcej treści na temat samej facylitacji, bo jest to wciąż temat mało popularny i jeszcze nierozpowszechniony. Choć trudno jest opisać czym ona właściwie jest i łatwiej zrozumieć, jak samemu weźmie się udział w spotkaniu facylitacyjnym, to poprzez publikowane metody facylitacyjne spróbuję przedstawić, do czego może się przydać, przez kogo może być wykorzystywana, jak się do niej przygotować.

Polecam zwłaszcza managerom/liderom/project managerom, którzy prawie codziennie prowadzą spotkania ze swoimi zespołami, ponieważ budowanie dzięki facylitacji można budować zaangażowanie pracowników, a tym samym pozwolić im czerpać radość i prawdziwą satysfakcję z pracy.

Facylitację rekomenduję także trenerom, którzy mogą wzbogacić swój wachlarz technik pracy grupowej o kolejne. Ja sama, jako trener, po studiach facylitacyjnych zaczęłam więcej korzystać z potencjału grupy z bardzo dobrym skutkiem, zarówno dla mnie, jak i dla nich 😉

Także scrum masterzy mogą wykorzystać wiele spośród oferowanych technik rozwiązywania problemów, planowania lub generowania pomysłów. Facylitacja jest dla nich wręcz idealnym pomysłem na rozwój kompetencji i urozmaicenie pracy.

Facylitacja graficzna jest następstwem mojej fascynacji samą facylitacją, jest wizualnym dopełnieniem pracy z grupą, ale wykorzystywaną nie tylko w trakcie spotkań prowadzonych przeze mnie.

To połączenie mojej pasji, którą czerpię pracując z ludźmi z artystyczną duszą i po wielu, wielu, wielu latach znalezienie drogi do idealnego dla mnie połączenia. Więcej na ten temat znajdziecie w zakładce Facylitacja graficzna, a temat szczególnie polecam już nie tylko osobom, które prowadzą spotkania, szkolenia, konferencje, prezentacje i webinary, ale każdemu, kto chce zaciekawić rozmówców, wykorzystać obrazy w swoim przekazie, użyć komunikacji zrozumiałej dla wszystkich, pomóc uczestnikom w zapamiętaniu spotkania i poruszonych na nim kwestii, wyróżnić się w tłumie i dzięki temu zyskać przewagę konkurencyjną na rynku.

Wszystko co robię zawodowo dotyczy rozwoju ludzi. Obecnie głównie pracuję z grupami, pomagam uruchomić i wykorzystać potencjał pojedynczych osób oraz całego zespołu dzięki przeróżnym technikom i narzędziom facylitacyjnym.

Prowadziłam facylitację kilkuosobowych, a także kilkudziesięcioosobowych grup, pomagałam rozwiązywać problemy w projektach polskich oraz międzynarodowych, pracowałam z osobami na różnych szczeblach w organizacji (z pracownikami produkcyjnymi, specjalistami, inżynierami, kierownikami średniego i wyższego szczebla oraz dyrektorami) w trakcie spotkań jednorazowych oraz cyklicznych.

Prowadzę zajęcia dodatkowe z facylitacji w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, w trakcie których uczę studentów, jak mogą wykorzystać techniki facylitacyjne w swojej pracy.

Tworzę notatki wizualne dla firm będące podsumowaniem szkoleń, webinarów lub konferencji, a także ikony tematyczne dla organizacji, które chciałyby wprowadzić myślenie wizualne do swojego biznesu.