Przejdź do treści

Facylitacja

Posiadam certyfikat facylitatorki, a Szkołę Facylitatorów we Wszechnicy Uniwersytetu Jagiellońskiego ukończyłam w 2019 roku spełniając wszystkie wymagania kompleksowego i akredytowanego programu rozwoju kompetencji facylitatora, opracowanego w zgodzie z IAF Core Facilitator Competences Framework.

Wykorzystując techniki facylitacyjne pomagam pracować efektywniej grupom, wspieram w wykorzystywaniu potencjał wszystkich członków zespołu i angażowaniu ludzi w projekty. Prowadzę facylitacje strategiczne, współpracuję z zarządami i pomagam w prowadzeniu produktywnych spotkań na różnych szczeblach organizacji. 

Facylitację wykorzystuję w trakcie spotkań zespołów kilku-, kilkunasto- i kilkudziesięcioosobowych, a dzięki znajomości różnorodnych technik ułatwiam rozwiązywanie problemów, planowanie, podejmowanie decyzji, generowanie pomysłów i prowadzenie konsultacji.

Przygotowuję scenariusz spotkań, by były ciekawe, zaskakujące, a przede wszystkim zapewniały produktywne efekty i sukces spotkania.

W Instytucie Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego prowadzę zajęcia z facylitacji i uczę studentów technik facylitacyjnych i możliwości ich wykorzystania w projektach oraz pracy.

Szkolenia

W 2009 roku ukończyłam studia trenerskie w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie i od tego czasu prowadzę szkolenia z tematów: zarządzanie personelem (selekcja i rekrutacja pracowników, wdrażanie pracowników do organizacji, motywowanie pracowników i budowanie ich zaangażowania), podnoszenie efektywności pracowników (organizacja pracy i zarządzanie sobą w czasie), podnoszenie efektywności zespołów za pomocą technik facylitacyjnych (rozwiązywanie problemów, planowanie, grupowe podejmowanie decyzji, generowanie pomysłów), techniki kreatywne w biznesie oraz myślenie wizualne i facylitacja graficzna.

HR

Od 2007 roku lat pracuję w obszarze HR. Mam doświadczenie i wiedzę w zakresie audytów personalnych, planowania procesów rekrutacyjnych (poszukiwania, selekcji, rekrutacji pracowników), procesów onboardingowych, rozwijania talentów, tworzenia planów naprawczych oraz planów szkoleniowych dla całej organizacji, oceny kompetencji i potencjału poprzez AC/DC, matryce kompetencji i inne narzędzia dopasowane do potrzeb organizacji, wdrażania ocen i celów okresowych oraz optymalizacji i wdrażaniu procedur i procesów HR.

Jako konsultantka HR wspieram właścicieli firm, dyrektorów i managerów w usprawnianiu procesów HR.